Co to jest Noxy / AdBlue?

Noxy / AdBlue, 32,5% wodny roztwór mocznika, to produkt, który został wprowadzony z myślą o ochronie naszego środowiska naturalnego.

 

Aby ograniczyć emisję tlenków azotu (NOx) oraz cząsteczek stałych (PM) oraz spełnić planowane do wprowadzenia ustawowe normy w zakresie emisji spalin (Euro 4 i Euro 5), wiodący producenci samochodów ciężarowych przystąpili kilka lat temu do prac nad rozwojem technologii przetwarzania spalin. Producenci zdecydowali się ostatecznie na stosowanie katalizatorów w technologii SCR (= selektywna redukcja katalityczna).


Technologia ta wykorzystuje w systemie wydalania spalin katalizator, do którego wtryskiwany jest specjalny odczynnik chemiczny. W ten sposób tlenki azotu, które wytwarzane są przez silnik auta, przetwarzane są w nieszkodliwy dla środowiska naturalnego mocznik. Stosowanym odczynnikiem chemicznym jest 32,5% wodny roztwór mocznika, dostępny na rynku pod marką Noxy / AdBlue.

 

Noxy / AdBlue nie jest dodawany do oleju napędowego, lecz jest on tankowany do osobnego zbiornika znajdującego się w samochodzie ciężarowym. Podczas eksploatacji jest on zużywany w ilości ok. 5% wielkości zużycia oleju napędowego i musi być regularnie tankowany.

Zamów
teraz
»

Zestawy do tankowania

wszystkie »